BMW X7 Alpina (2023) Luxusné SUV s výkonom 630 koní

BMW Alpina XB7 v roku 2023 využíva množstvo aktualizácií vrátane novej generácie motora, ešte ostrejšieho a progresívnejšieho dizajnu a pokrokov v oblasti jazdných asistentov a konektivity. Nový 4,4-litrový motor Alpina V8 s mild-hybridnou technológiou BMW teraz dosahuje výkon 630 koní (o 18 koní viac ako v predchádzajúcej generácii) a krútiaci moment 590 N.m, čím sa XB7 pevne zaraďuje medzi najvýkonnejšie Sports Activity Vehicles na svete.

Extrémne uhlové riadenie zadných kolies Mercedesu

Koncept riadenia štyroch kolies (4WS) v motorovom vozidle nie je ničím novým. Veď vynálezca Bramah Joseph Diplock si v roku 1893 patentoval pohon štyroch kolies a systém 4WS pre trakčné motory. Hoci sa v priebehu desaťročí veľa experimentovalo, až v 80. rokoch 20. storočia ste si mohli kúpiť vozidlo vybavené takýmto systémom. Pre Európanov je takýmto vozidlom Honda Prelude tretej generácie.

Mercedes-AMG C63 S

Mercedes odhalil nový model C63, sedan a kombi na báze Triedy C, ktorý vďaka špičkovému benzínovo-elektrickému hybridnému pohonu dosahuje celkový výkon 670 k a 752 N.m. S pohonom všetkých kolies a riadením zadných kolies má nový model C63 čas 0-62 km/h 3,4 sekundy, čo je menej ako 4,0 sekundy v predchádzajúcom modeli, a maximálnu rýchlosť 174 km/h v prípade sedanu.

Elektromobily

Poznáte elektromobily? Viete ako fungujú, ako vyzerá ich súčasná situácia a presadenie sa na trhu? 

Elektromobily využívajú na svoj pohon energiu z batérie alebo zo viacerých batérií. Elektrické motory poskytujú čistú a bezpečnú alternatívu v porovnaní s motormi s vnútorným spaľovaním. Existuje tu veľa názorov, ktoré sú za alebo proti elektromobilom. Elektrické automobily majú rýchlejšiu akceleráciu, ale kratší rozsah dojazdu než konvenčné motory. Neprodukujú žiadne výfukové plyny, ale potrebujú dlhý čas na nabitie.