Nové kupé Maserati GranTurismo 2023 je vybavené revolučným motorom V6 Nettuno, ktorý je k dispozícii v dvoch verziách: Modena s 3,0-litrovým motorom V6 Nettuno Twin Turbo s výkonom 490 koní; vysokovýkonná verzia Trofeo vychádza z rovnakého motora, ktorého maximálny výkon je zvýšený na 550 koní.

Alternatívne GranTurismo Folgore využíva 100 % elektrický pohon na báze batérií. Systém Folgore je založený na 800-voltovej technológii a bol vyvinutý s využitím špičkových technických riešení odvodených z Formuly E. Ponúka vynikajúci výkon, ktorý umožňujú tri výkonné motory s permanentnými magnetmi s výkonom 300 kW.

Batéria má menovitú kapacitu 92,5 kWh a kapacitu vybíjania 560 kW, aby mohla nepretržite prenášať na kolesá približne 760 koní.  Špecifické nastavenie a inovatívne usporiadanie batérie majú za následok obmedzenie výšky vozidla na 1353 mm bez toho, aby bol ohrozený jeho športový charakter. Tvar batériového bloku, známy ako "T-kostka", je súčasťou prístupu Maserati "nulový kompromis" a vyhýba sa umiestneniu batériových modulov pod sedadlami, pričom ich premiestňuje najmä okolo stredového tunela, a tým výrazne znižuje H-bod vozidla.

Z hľadiska technickej architektúry je nový model výsledkom inovatívneho projektu, ktorý vo veľkej miere využíva ľahké materiály, ako je hliník a horčík, spolu s vysoko výkonnou oceľou. Takýto viacmateriálový prístup si vyžiadal vytvorenie nových výrobných postupov, ktorých výsledkom je najlepšia hmotnosť vo svojej triede.
Tento prístup je spojený s novou elektrickou/elektronickou architektúrou Atlantis High, založenou na správach canFD odosielaných rýchlosťou do 2 ms. Systém je tiež vybavený pokročilými funkciami kybernetickej bezpečnosti úrovne 5 a funkciami flash-over-the-air. Oporným bodom je hlavný riadiaci modul Vehicle Domain Control Module (VDCM), 100 % projekt Maserati pozostávajúci zo softvéru, ktorý zabezpečuje 360° ovládanie všetkých najdôležitejších systémov vozidla pre najlepší zážitok z jazdy za všetkých podmienok.

V interiéri je moderná kabína modelu Maserati GranTurismo vybavená inovatívnymi systémami vrátane multimediálneho systému Maserati Intelligent Assistant (MIA), najnovšieho infotainmentu, komfortného displeja, ktorý spája hlavné funkcie v integrovanom dotykovom rozhraní, digitálnych hodín a Heads-up displeja (dostupný ako voliteľná výbava).

" Magazín o zdravom životnom štýle "

GranTurismo ponúka aj "všestranný zvukový zážitok", ktorý zaručuje ikonický charakteristický zvuk motora Maserati, a to aj v elektrickej verzii vďaka inovatívnej práci inžinierov z inovačného laboratória Maserati. Zvukový zážitok dopĺňa pohlcujúci 3D zvukový systém Sonus faber.   Audiosystém, ktorý navrhli a vyrobili talianski majstri v oblasti zvuku, ponúka dve úrovne prispôsobenia, vďaka čomu má až 19 reproduktorov a 3D zvuk s výkonom až 1 195 W, čo zaručuje hĺbku poľa a skutočne jedinečnú guľatosť zvuku.*

Pri uvedení na trh je GranTurismo k dispozícii aj v limitovanej sérii PrimaSerie 75th Anniversary Launch Edition, ktorá obsahuje exkluzívny obsah a je venovaná nedávnemu 75. výročiu.

Športovosť, luxus a komfort: vďaka zameraniu sa na požiadavky zákazníkov už od prvých fáz vývoja umožňuje nové GranTurismo značke Maserati vyriešiť nemožnú rovnicu spojenia športového výkonu s komfortom vhodným na dlhé vzdialenosti, a to tak s výkonnými spaľovacími motormi, ako aj s najinovatívnejšími 100 % elektrickými riešeniami. Predstavuje referenčný bod v segmente.