Čo sú to LED svetlomety a ako fungujú?

Vysvetľujeme, čo sú LED svetlomety a ako fungujú, aby ste boli v noci v bezpečí

Väčšina ľudí vie, že skratka LED znamená Light Emitting Diode (dióda vyžarujúca svetlo); menej známe je však to, že LED svetlomety do auta môžu priniesť zvýšenie nákladov a zložitosti v porovnaní s halogénovými žiarovkami a tiež zvýšenie účinnosti a nastaviteľnosti - čiastočne vďaka zmenšeným rozmerom a spotrebe energie každej diódy.

Väčšina nových automobilov sa dodáva s LED dennými svetlami, ale plne LED svetlomety nie sú (zatiaľ) priemyselným štandardom. Keďže výrobcovia sa naháňajú za nižšou spotrebou paliva a nižšími emisiami, zníženie elektrickej záťaže vozidla sa stalo dôležitejším, a to je presne to, čo pomáhajú robiť LED svetlá.

" Cenovo najvýhodnejšie kompletné LED sety pod ŠPZ ? "

Vytvárajú krištáľovo čisté svetlo, ktoré v kombinácii s maticovou technológiou svetla (vysvetlenou neskôr) ponúka obrovský pokrok v prispôsobivosti a svetelnom výkone oproti štandardným LED, xenónovým a halogénovým svetlometom. Negatívom LED jednotiek, najmä maticových, je, že výmena jednotky môže byť neuveriteľne nákladná.

Vzhľadom na to je pravdepodobné, že rozšírenosť full LED svetlometov sa bude neustále zvyšovať a vynaloženie dodatočných peňazí môže byť v čase predaja výhodou. Ak si nie ste pri jazde v noci istí, maticové LED svetlá by vám mohli pomôcť.

" Prídavné pracovné LED svetlá? "

LED dióda je jednoducho polovodič, ktorý vyžaruje svetlo, keď ním prechádza prúd - funguje len pri prúde tečúcom jedným smerom. Vďaka tomu, že na svietenie je potrebný relatívne malý prúd, je spotreba energie z batérie (a teda aj z motora) nižšia ako pri halogénoch a xenónoch.

Prúd tečie od katódy k anóde cez polovodivý materiál, čo je materiál, ktorý má vodivosť niekde medzi kovom a gumou, vyrobený pridaním materiálu, ktorý vedie elektrický prúd, k izolačnému materiálu. Polovodič potom vyžaruje fotóny, ktoré potom osvetľujú cestu pred sebou.

Vzhľadom na jednoduchosť LED diód sa na nich dá len veľmi málo pokaziť, a preto sa predpokladá, že vydržia viac ako desať rokov. Napriek tomu LED svetlomety nie sú na trhu dostatočne dlho na to, aby sa dalo určiť, ako dlho vydržia pri používaní na otvorenej ceste.

Čo sú adaptívne LED svetlá

Je potrebné poznamenať, že nie všetky adaptívne svetlomety sú LED jednotky. Adaptívna jednotka je len svetlomet, ktorý dokáže meniť smer a/alebo jas podľa podmienok na ceste - či už ide o staršie halogénové jednotky, modernejšie LED jednotky alebo špičkové laserové jednotky. Adaptívny LED svetlomet je svetlomet, ktorý je vyrobený z LED diód a dokáže meniť svoj smer a jas.

Čo sú to maticové LED svetlá a ako fungujú?

V matematike je matica definovaná ako obdĺžniková sústava čísel usporiadaných do riadkov a stĺpcov, ktoré sa považujú za jeden celok. Vymenujte v tejto definícii "čísla" za "LED diódy a zrkadlá" a mali by ste si vedieť predstaviť, čo je to maticový svetlomet LED.

" Držiak pod ŠPZ? "

LED maticové svetlomety fungujú tak, že spájajú súbor LED diód a zrkadiel so súborom snímačov a kamier. Tie skenujú cestu pred sebou s cieľom identifikovať premávku a zmeny podmienok na ceste - napríklad ostrú zákrutu.

Auto Express