Silverado HD 2024 prichádza s vylepšeným pohonným ústrojenstvom, pôsobivejším vzhľadom v kombinácii s prepracovaným interiérom, vylepšeniami revolučnej technológie pre prívesné vozíky a modernizáciou informačno-zábavných systémov a technológií aktívnej bezpečnosti.

Modelový rad zahŕňa modely 2500HD a 3500HD v konfiguráciách Regular Cab, Double Cab a Crew Cab. Modely 3500HD s dvoma zadnými kolesami sú k dispozícii a podporujú najvyššiu prepravnú kapacitu modelového radu: 36 000 kg. Silverado HD 2024 je k dispozícii vo výbavách Work Truck, Custom, LT, LTZ a High Country. ZR2 sa prvýkrát pripojí k výbavovému radu HD neskôr v modelovom roku.

" BMW XM (2023) Ultimate BMW M SUV "

Chevrolet Silverado HD 2024 bude mať svoju verejnú premiéru na štátnom veľtrhu v Texase počnúc novinárskym dňom 29. septembra a nákladné vozidlo bude vystavené počas všetkých dní pre verejnosť. Výroba sa začne v prvej polovici roka 2023 v závode General Motors Flint Assembly v Michigane a v závode Oshawa Assembly v Kanade9. Ceny a ďalšie podrobnosti budú zverejnené bližšie k začiatku výroby.