Porsche predstavuje možnosť kempovania na streche

Možno ste predpokladali, že ľudia, ktorí vlastnia Porsche 911, sú vysokopostavení. Teraz sa zdá, že sú to aj výškoví turisti - po tom, čo spoločnosť Zuffenhausen oficiálne predstavila novú možnosť strešného stanu pre svoj úctyhodný športový automobil.

Oficiálna možnosť strešného stanu pre Porsche 911
Možnosť Porsche Tequipment na jeseň
Náklady? Chladných 4980 eur alebo 4400 libier...

Ide o oficiálnu voliteľnú výbavu Porsche Tequipment, ktorá stojí na európskom kontinente 4980 eur, čo je približne 4400 libier v Spojenom kráľovstve. Prvé dodávky sú prisľúbené na november 2022, práve v čase zimy.
Strešný stan Porsche 911: podrobné informácie

Ide o integrovaný stan, ktorý sa vybalí z pevného kufra dostatočne kompaktného na to, aby sa zmestil na (voliteľné) strešné tyče modelu 911. Nie je to žiadna položka tretej strany, na ktorú marketingový šikovník narazil v Číne - tento stan bol skonštruovaný a navrhnutý vo Weissachu, sľubuje Porsche.

Po postavení sa obytný priestor rozprestrie na stan pre dve osoby s oknami na oboch stranách. Podlahová plocha má údajne rozmery 210 cm x 130 cm a posteľnú bielizeň zabezpečuje integrovaný dvojitý penový matrac.

Túto vysokú cenu ospravedlňujú niektoré elegantné detaily: "čelo" je vybavené luxusným prešívaním, ktoré sa hodí k matracu, a bočné okná kopírujú tvar zadného okna na vozidle 911. Na spanie ich možno nechať otvorené alebo zakryť zatemňovacími žalúziami.
Bude stan Porsche vhodný pre akúkoľvek 911?

" Katalóg kvalitných produktov za super ceny "

Nie tak celkom. Väčšina modelov 992 by mala prijať strešný stan, ale bohužiaľ nie modely GT, Cabriolet alebo Targa, pretože balík pevného kufra váži 56 kg. Maximálna rýchlosť so strešným boxom na mieste je stanovená na 85 km/h.

Možnosti a doplnky životného štýlu sú veľkým biznisom: Upozorňuje, že Porsche bude čoskoro nasledovať strešný stan s vyhrievanou dekou a organizérom na topánky a tašky. Návrat k prírode už nikdy nebude taký ako predtým...

Car Magazine